
W kwietniu 2020 r. został powołany Punkt Pomocy Psychologicznej i Psychoedukacji przy Instytucie Pedagogiki i Psychologii w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, którego zadaniem jest poradnictwo psychologiczne, psychoedukacja i interwencja kryzysowa m. in. mieszkańców Warszawy ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców dzielnicy Warszawa – Praga, których w tym szczególnie trudnym czasie wynikającym z ogłoszonego stanu zagrożenia epidemicznego w kraju zamierzamy wesprzeć.
Opiekunem Punktu jest dr Katarzyna Urbaniak – Głąb, psycholog, o wieloletnim doświadczeniu w udzielaniu pomocy psychologicznej i psychoterapii dla młodzieży i osób dorosłych.
Poniedziałek - 12:00-13:00
Środa 12:00-13:00
Telefon: 510 195 358
Email: punkt.psycholog@wsm.warszawa.pl
Skype:
Live:.cid.9c8dfcd6c19917b (Poradnia Psychologiczna WSM)
Wolontariusze i Pracownicy Punktu Pomocy Psychologicznej i Psychoedukacji przy Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie oferują nieodpłatne wsparcie psychologicznedla osób pracujących w obszarze walki z pandemią, takich jak pracownicy publicznej służby zdrowia oraz Sanepidu, ale także dla osób, które doświadczyły kryzysu lub znajdują się w trudnej sytuacji w związku z pandemią.
Osoby, które chciałyby skorzystać z 30-minutowej rozmowy telefonicznej z psychologiem lub studentem ostatnich lat studiów psychologicznych, prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 (22) 21 96 700
Pomoc świadczyć będziemy:
• w poniedziałek i w piątek w godzinach 10.00-12.00
• we wtorek, środę i czwartek w godzinach 16.00-19.00
Ankieta ewaluacyjna (Strefa Covid 19)
https://tinyurl.com/y3wfe9b4

Dr Katarzyna Urbaniak-Głąb
Opiekun
Dr Katarzyna Urbaniak-Głąb
Absolwentka studiów doktoranckich i magisterskich (specjalność – psychologia zdrowia, osobowości i psychoterapii) Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie oraz studiów licencjackich na kierunku logopedia z audiologią Uniwersytetu M. Curie – Skłodowskiej w Lublinie.
Ukończyła 4-letnie Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które rekomendowane jest przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz posiada atest Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu diagnozy psychologicznej, pomocy psychologicznej oraz psychoterapii dla młodzieży i osób dorosłych. Zdobyła je pracując w poradni zdrowia psychicznego, oddziale dziennym oraz poradni psychologiczno -pedagogicznej.

Dr Aleksandra Jędryszek - Geisler
Dr Aleksandra Jędryszek - Geisler
Doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, magister psychologii, magister pedagogiki. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy jako nauczyciel. Adiunkt w Zakładzie Dydaktyki Polonijnej Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie. Członek Polish Psychologist’s Association w Londynie. Uczestniczka oraz organizatorka konferencji naukowych oraz sympozjów w Anglii oraz Szkocji. Od kilkunastu lat zajmuje się prowadzeniem szkoleń/warsztatów dla nauczycieli w Polsce, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych Ameryki, Islandii, Hiszpanii. W obszarze zainteresowań naukowych leży między innymi wypalenie zawodowe, agresja, czy praca z uczniem sprawiającym trudności. Posiada kilkunastoletni staż pracy z młodzieżą niedostosowaną społecznie oraz w pracy z osadzonymi w zakładach karnych.

Dr Ewa Wojtowicz
Dr Ewa Wojtowicz
Psycholog, trener i wykładowca akademicki z zakresu rozwoju „people skills”, psychologicznych kompetencji specjalistycznych oraz zastosowań psychologii w biznesie i edukacji. Prowadzi praktykę z zakresu pomocy psychologicznej, szkoleń i coachingu. Jest prezesem fundacji Instytut Psychologii i Psychoterapii zajmującej się edukacją psychologiczną i świadczeniem usług psychologicznych. Praktyczne doświadczenie zdobywała na stanowisku koordynatora ds. rozwoju personalnego i doradcy zawodowego. Była współrealizatorem dwóch projektów gier komputerowych z zakresu doradztwa zawodowego. Jako psycholog pracowała z osobami doznającymi przemocy, kobietami w chorobach nowotworowych i osobami starszymi. Realizowała również projekty edukacyjne i biznesowe dotyczące zastosowań psychologii w kształtowaniu skuteczności osobistej i zarządzaniu karierą oraz rozwoju eksperckim i managerskim. Jako nauczyciel akademicki na różnych kierunkach (psychologia, zarządzanie, pedagogika, bezpieczeństwo wewnętrzne, prawo, specjalistyczne studia podyplomowe) związana jest z uczelniami wyższymi od ponad 17 lat. Tematyka prowadzonych przez nią zajęć zbieżna jest z doświadczeniem praktycznym i dotyczy psychologii biznesu, rozwoju zawodowego oraz szeroko rozumianej działalności pomocowej skierowanej do indywidualnego odbiorcy (np.: pomoc psychologiczna, coaching, umiejętności psychologiczne). W swojej pracy wychodzi z założenia, że rozwój zawodowy nie jest odseparowany od rozwoju osobistego – koncentruję się więc na tworzeniu środowiska sprzyjającego pogłębianiu samoświadomości niezbędnej do efektywnego funkcjonowania w różnych rolach zawodowych i osobistych.