Program stypendialny Akademia Talentów

RODZAJ: INNE, SPORTOWE, ARTYSTYCZNE, NAUKOWE

GRUPA DOCELOWA: STUDENCI

ZASIĘG: OGÓLNOPOLSKIE

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: 30.09.2021

Akademia Talentów to program rozwoju skierowany do utalentowanych studentów pochodzących z dużych rodzin. Program ma na celu wspierać alumnów w usamodzielnieniu, osiąganiu celów zawodowych ale także uwrażliwić ich na dobro społeczne.

Program każdej edycji składa się z trzech filarów:

  • Stypendium – wsparcie finansowe oraz opieka mentorów
  • Szkoła Liderów – tygodniowy wyjazd motywacyjno-szkoleniowy
  • Klub Absolwenta – program wsparcia alumnów w ich dalszej drodze zawodowej (wsparcie mentorów, staże zawodowe, rekomendacje).

Absolwenci będą mogli także aktywnie współtworzyć przyszłe edycje Akademii.

Stypendyści mogą liczyć na 5 miesięczne wsparcie finansowe oraz mają zagwarantowany udział w letniej Szkole Liderów. Wśród zaplanowanych aktywności są spotkania ze znanymi osobami ze świata biznesu, kultury i nauki oraz warsztaty podnoszące kompetencje przyszłych liderów.

O stypendia w programie mogą ubiegać się studenci pow. 18 r. życia pochodzący z Dużych Rodzin (rodzina z co najmniej trójką dzieci). Obecnie w Polsce żyje blisko 630 tys. rodzin wielodzietnych. To łącznie prawie 3,5 mln osób – rodziców i dzieci. Ilość udzielonych stypendiów będzie uzależniona od wsparcia partnerów oraz zebranych środków finansowych.

Aby wziąć udział w Programie należy zarejestrować się i złożyć wniosek w systemie. Wnioski do edycji 2021/2022 będą przyjmowane we wrześniu 2021 roku. Rejestracja wniosków zostanie uruchomiona 1 września 2021. Zgłoszenia do Programu będzie można wysyłać poprzez formularz na stronie organizatora w zakładce APLIKUJ

Do formularza zgłoszeniowego należy załączyć:

  • skany zaświadczeń o osiągnięciach i aktywności społecznej (honorowana jest dokumentacja osiągnięć i aktywności z lat kalendarzowych 2020 i 2021)
  • skany listów rekomendacyjnych

Każdy wniosek zgłoszony do programu podlega indywidualnej ocenie na podstawie dołączonej dokumentacji. Wnioski są oceniane przez członków Rady Programu, którzy sporządzają listę rankingową w oparciu o zdobytą punktację. Najwięcej punktów będzie można zdobyć za przedstawione zaangażowanie społeczne. Dodatkowe punkty będą przyznawane za udokumentowane osiągnięcia i rekomendacje.

Warto zapoznać się z Regulaminem Programu. Znajdują się tam szczegółowe informacje o Programie, w tym m.in. informacje dotyczące zasad oceny wniosków.

Dla uczestników Programu Stypendialnego będą wypłacane stypendia finansowe wspierające ich rozwój. Stypendyści będą mogli również skorzystać ze wsparcia mentorów – uznanych autorytetów różnych dziedzin, z którymi będą mogli skonsultować swoje pomysły.

W trakcie wakacji 2022 roku dla Stypendystów Akademii zostanie zorganizowana tygodniowa Szkoła Liderów. Program Szkoły będzie obejmował specjalistyczne warsztaty i szkolenia dot. kompetencji miękkich a także możliwość spotkania znanych osobistości m.in.: dziennikarzy, przedsiębiorców oraz osób zaangażowanych społecznie.

Informacje pochodzą ze strony: stypendia.3plus.pl

KONTAKT

Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"
ul. Solec 81b/73a
00-382 Warszawa
tel. 533 473 244
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
3plus.pl

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

ul. Kawęczyńska 36
03-772 Warszawa

rektorat@mac.edu.pl
tel. 22 59 00 700 / fax 22 81 80 052


BIP

logo footer 2018 b
Facebook