Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych

Studenckie Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych działa aktywnie od roku akademickiego 2011/2012.logo kolonaukstmiedz

Przewodniczącymi Koła byli dotąd:

  • w roku akademickim 2011/2012 – Viktor Kononchuk
  • w roku akademickim 2012/2013 – Zhanna Shushkevych
  • w roku akademickim 2013/2014 - Viktor Kononchuk

Członkowie Koła aktywnie uczestniczyli w licznych konferencjach i spotkaniach naukowych m.in. w Polskim Instytucie Spraw międzynarodowych i Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z ich inicjatywy zorganizowano w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie liczne spotkania i dyskusje naukowe m.in. o perspektywach rozwiązania konfliktu w Afganistanie, o przyszłości Ukrainy, o głównych problemach współczesnych stosunków międzynarodowych.

Koło wzięło udział w konkursie Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polska dla wszystkich" organizując 17 października 2013 r. debatę „Tranzytem czy na stałe – studenci ukraińscy w Polsce". W grudniu 2013 r. spotkaniem „Przyszłość Ukrainy" rozpoczęto przygotowania do konferencji naukowej na ten sam temat.
Członkowie Koła rozpoczęli współpracę z radiem Polska Live gdzie tworzą program radia studenckiego, które wkrótce rozpocznie emisję programu dla studentów. Informacje o aktywności Koła, wykładach zaproszonych gości i innych działaniach znajdują się na stronie Wydziału Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie.

Zapraszamy do współpracy wszystkich studentów zainteresowanych rozwojem własnej aktywności, niekonwencjonalnymi formami edukacji, dziennikarstwem międzynarodowym i radiowym.

 

Kontakt:

  • Opiekun Koła Naukowego

dr Elżbieta Sawa-Czajka -  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • Przewodniczący Koła Naukowego

Viktor Kononchuk - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.