O wydawnictwie

Wydawnictwo Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, do niedawna zwane Oficyną Wydawniczą WSM, powstało na przełomie lat 1998-1999 z inicjatywy prof. Leszka J. Krzyżanowskiego. W ciągu kilkunastoletniej działalności tej jednostki wydanych zostało ponad sto publikacji naukowych, m.in. prace o charakterze esejów naukowych, podręczniki i skrypty, publikacje badań naukowych, a także periodyki naukowe z serii ”Studia i Materiały" i "Zeszyty Naukowe".

Obecnie Wydawnictwo koncentruje się na wydawaniu podręczników akademickich oraz monografii z zakresu zarządzania i marketingu oraz nauk społecznych, a także z innych dziedzin będących przedmiotem wykładów w Wyższej Szkole Menedżerskiej. Oferta została wzbogacona o czasopisma naukowe, wydawane przez każdy z wydziałów Uczelni. Są to: „Studia Społeczne”, „Studia Informatyczne”, „Zarządzanie. Teoria i Praktyka”, „Studia Prawnicze i Administracyjne”, a także ogólnouczelniane, wielokierunkowe tematycznie pismo naukowe „Nauka. Gospodarka. Społeczeństwo”. Jako nieregularnik ukazuje się również „Studenckie Forum Naukowe”.

Celem Wydawnictwa, wyznaczonym przez jego założyciela i patrona, Profesora Leszka J. Krzyżanowskiego, jest zapewnienie studentom pomocy dydaktycznej poprzez publikację skryptów i podręczników, a także promowanie dokonań środowiska akademickiego Wyższej Szkoły Menedżerskiej.

 

Kolegium redakcyjne Wydawnictwa Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie 

 

Dyrektor Wydawnictwa
dr Stanisław Konarski

 

Sekretarz Wydawnictwa
dr Aleksandra Chyc

 

Członkowie
prof. zw. dr hab. Wojciech Słomski, Dr h.c. Mult.
prof. WSM dr hab. Jan Krukowski
doc. dr Elżbieta Kotowska
doc. dr Waldemar Stelmach
dr Rafał Cieślik
dr Marcin Konarski
Elżbieta Modzelewska

 

Wydawnictwo Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie
ul. Kawęczyńska 36, 03-772 Warszawa
tel. 22 59 00 868
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sprzedaż publikacji Wydawnictwa prowadzi położona w budynku uczelni księgarnia.

 

Na skróty

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

ul. Kawęczyńska 36
03-772 Warszawa

rektorat@mac.edu.pl
tel. 22 59 00 700 / fax 22 81 80 052


BIP

logo footer 2018 b
Facebook