Rekrutacja na semestr wiosenno-letni rozpoczyna się 15 stycznia.

Rekrutacja  tel. 22 59 00 730 | For english speaking students tel. 22 59 00 723
Studia podyplomowe tel. 22 59 00 765

Rusza kolejna edycja konkursu PFRON „Otwarte drzwi”

środa, 19 czerwiec 2019 10:20

 

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił XVI edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Otwarte Drzwi” na najlepsze prace magisterskie i doktorskie, których tematem badawczym jest zjawisko niepełnosprawności w wymiarze: społecznym, zawodowym lub zdrowotnym.
Do Konkursu mogą być zgłaszane prace magisterskie, które uzyskały ocenę bardzo dobrą oraz rozprawy doktorskie podejmujące problematykę z zakresu różnych obszarów rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami.
Ideą organizowanego już po raz 16. konkursu jest zwiększanie zainteresowania problematyką niepełnosprawności u osób kończących studia wyższe, próba zmiany sposobu postrzegania niepełnosprawności, a także – co najistotniejsze – wyznaczenie kierunków działań na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych.


– Celem organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych konkursu jest promowanie nowatorskich, ciekawych i godnych wdrażania rozwiązań służących szeroko pojętej rehabilitacji i integracji społecznej. Zachęcam wszystkich zainteresowanych do udziału – podkreśla prezes Zarządu PFRON Marlena Maląg. Przypomina, że od 2003 roku w ramach konkursu do Funduszu wpłynęło ponad 700 prac naukowych.


Konkursowe nagrody trafiają do studentów podejmujących w oryginalny sposób tematykę niepełnosprawności. Komisja konkursowa skupia się na wyszukiwaniu w pracach magisterskich i doktorskich nowatorskiego warsztatu i praktycznych wniosków, które można wdrożyć w życie. Pierwsza nagroda w kategorii prac magisterskich wynosi 5 tysięcy złotych, zaś kolejne miejsca to 3 tys. oraz 2 tys. Natomiast dwaj autorzy najlepszych prac doktorskich otrzymają 8 tysięcy złotych za pierwsze miejsce oraz 6 tysięcy złotych za drugie. Łączna pula nagród przyznawanych w konkursie to 44 000 zł. Prace można składać do 30 lipca br.


Z wszelkimi pytaniami dotyczącymi regulaminu, warunków składania prac zapraszamy do kontaktu z pracownikiem Biura Funduszu, Panem Tomaszem Wojakowskim (tel. 22 50 55 448, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)


Szczegóły i Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.pfron.org.pl w zakładce O Funduszu / Konkursy / Magisterski.

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

ul. Kawęczyńska 36
03-772 Warszawa

rektorat@mac.edu.pl
tel. 22 59 00 700 / fax 22 81 80 052


BIP

logo footer 2018 b
Facebook

rekru_online.png