Rekrutacja  tel. 22 59 00 730 | Studia podyplomowe tel. 22 59 00 765

Ogólnopolskie spotkanie rektorów i środowiska naukowego

wtorek, 02 październik 2018 20:09

W dniu 30 września 2018 r. odbyło się ogólnopolskie spotkanie rektorów i środowiska naukowego. Organizatorem wydarzenia było Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które podkreśliło tym spotkaniem szczególny charakter nowego roku akademickiego 2018/19, wynikający z wdrażania – od 1 października br. - Konstytucji dla Nauki.
W uroczystości uczestniczyła dr Joanna Michalak-Dawidziuk, Prorektor w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie oraz Poczet Sztandarowy w składzie: Sylwia Czaplicka - studentka III roku na kierunku Psychologia, Karyna Dubenska - studentka II roku na kierunku Zarządzanie oraz Roman Fedziukovich - student III roku na kierunku Zarządzanie.

Uroczystość rozpoczęła msza w intencji środowiska akademickiego, która odbyła się w Bazylice pw. Św. Krzyża w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 3 koncelebrowana przez Księdza Kazimierza Kardynała Nycza. Po zakończeniu mszy uczestnicy złożyli kwiaty pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, a następnie udali się do Teatru Polskiego, gdzie rozpoczęła się uroczystość z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego, Wicepremiera i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, Ministra Finansów Teresy Czerwińskiej, Ministra Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Emilewicz, prof. Jana Schmidta Przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, ok. 150 rektorów publicznych i niepublicznych uczelni oraz studentów. Uroczystość została uświetniona okolicznościowym orędziem, które przekazał Prezydent RP Andrzej Duda. W uroczystości uczestniczyło ok. 500 przedstawicieli świata nauki i szkolnictwa wyższego.

 

 

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

ul. Kawęczyńska 36
03-772 Warszawa

rektorat@mac.edu.pl
tel. 22 59 00 700 / fax 22 81 80 052


BIP

logo footer 2018 b
Facebook